Ogrody zimowe Kraków

Nasza firma istnieje od 1989 roku. Niezwykłe ogrody zimowe , wielofunkcyjne markizy , to nasza specjalność. Krótkoterminowa realizacja zamówień oraz kilkuletnia gwarancja i atrakcyjne ceny, to zdecydowane atuty naszej oferty.







Chcesz poznać cenę ogrodu zimowego?

Wyślij formularz, a otrzymasz szczegółową wycenę

Można również zadzwonić pod numer 600 595 335 - przeprowadzimy darmową konsultację


Przykładowe realizacje ogrodów zimowych

Masz pytania? Porozmawiajmy 

Informacje o firmie

ogrody zimowe Kraków, Małopolskie

129

Liczba zrealizowanych ogrodów zimowych

Liczba ta rośnie coraz szybciej każdego roku.

30

Tyle lat jesteśmy na rynku

Przez ten czas zebralismy mnóstwo pozytywnych opinii. Sprawdź nasze realizacje.

300

Sprzedanych markiz

Sprawdź naszą ofertę markiz korzystając z linku w menu strony.

400

Sprzedanych rolet

Posiadamy spory wybór, zapraszamy do sprawdzenia.

Ogrody zimowe Kraków i okolice


W systemie werandowym możliwe jest uzyskanie dużej różnorodności kształtów i form: od prostych, jednospadowych do skomplikowanych o wielokątnej podstawie i wielospadowym dachu tarasowego. Możliwe jest to dzięki szerokiej gamie systemowych akcesoriów połączeniowych i wykończeniowych. W ścianach werandy możliwe jest stosowanie całej gamy systemów okiennych i drzwiowych.

Funkcjonalnością wyróżniają się drzwi przesuwne dwu, trzy lub czterodrzwiowe pozwalające na uzyskanie dużych powierzchni otwarcia. Dla dachu tarasowego można stosować całą gamę wypełnień różnych typów i grubości w zależności od wymagań indywidualnych klienta. Ogrody zimowe charakteryzują się tym, że szyby użyte w ich konstrukcji mają bardzo niski współczynnik przepuszczalności ciepła, są pokryte specjalnymi powłokami zabezpieczającymi przed promieniowaniem ultrafioletowym, są bezpieczne, antywłamaniowe, płyty poliwęglanowe.

Ogrody zimowe w Krakowie - szklane, drewniane czy aluminiowe?

Ogrody zimowe to nie to samo co oranżerie, chociaż mogą one pełnić takie funkcje. Kraków jest dużym miastem, gdzie można spotkać sporo domów z przylegającymi do nich ogrodami. Wiele osób, które chcą zbudować ogród zimowy w Krakowie zastanawia się jakich materiałów użyć. Do wyboru jest między innymi szkło, drewno i aluminium.

Ogrody zimowe Małopolskie ze szkła

Szkło jest wymagającym materiałem, ale wiadomo, że oszklenia w konstrukcji ogrodów zimowych są koniecznością. Dlatego właśnie warto skupić się na jego dobrej jakości. Decyduje ona o ilości pozyskiwanego światła dziennego i słonecznego, ale także o ochronie termicznej i całej estetyce ogrodu zimowego. Oszklenia wielofunkcyjne pozwalają wykonać przegrody szklane o o wiele lepszych właściwościach od innych materiałów. Warto dobór szkła uzależnić od przeznaczenia ogrodu zimowego - czy ma być on dodatkowym pomieszczeniem w domu, czy ma pełnić funkcję szklarni. W tym ostatnim wypadku można zdecydować się na oszklenie typu float. Ma to jednak ten minus, że przestrzeń szybko ulegnie wychłodzeniu, a szyby zroszeniu. Dlatego dobrze ten typ oszklenia zastosować w ogrodach zimowych zlokalizowanych od strony południowej, która jest najcieplejsza.

Standardowym szkłem do konstrukcji ogrodów zimowych jest szkło izolacyjne. Powłoki wykonane ze szkła jasnego cechuje największa przepuszczalność promieni słonecznych. Aby mogły się sprawdzić muszą posiadać mały współczynnik przenikania ciepła, dzięki któremu będą chroniły przed jego utratą.

Wybierając szkło do ogrodu zimowego nie wystarczy kierować się jego powłoką i właściwościami przepuszczającymi światło. Musi ono spełniać warunki bezpieczeństwa czyli być odporne na śnieg, grad i obciążenia mechaniczne. Najlepiej zatem zdecydować się na szkło bezpieczne hartowane jednowarstwowe lub na szkło bezpieczne bezodpryskowe wielowarstwowe.

Co cechuje drewniane ogrody zimowe w Krakowie?

Na to pytanie można by odpowiedzieć jednym słowem - przytulność. Chociaż to oczywiście nie jedyna cecha ogrodów zimowych. Drewno doskonale komponuje się z roślinnością w ogrodzie zimowym. Nawet kiedy znajdują się tam egzotyczne kwiaty. Ponadto drewno, którego użyje się do konstrukcji, musi spełniać warunki wytrzymałości i sztywności.Łatwo także dopasować ten materiał do stylistyki ogrodu zimowego - dobrać jego kształt, wzór i kolor. Najczęściej stosowanymi rodzajami drewna są drzewa iglaste, dęby, buki oraz drzewa egzotyczne.

Drewno, mimo iż bardzo przytulne, wymaga opieki i staranności w utrzymaniu (a więc konserwacji, lakierowania i odpowiedniej pielęgnacji). Aluminium jest materiałem wytrzymałym na warunki atmosferyczne, a ponadto malowane proszkowo i oklejone okleiną drewnopodobną do złudzenia przypomina drewno. Oczywiście wielkim plusem aluminium jest jego trwałość - może przetrwać wiele pokoleń, nawet 100 lat.

Aluminiowe konstrukcje ogrodów zimowych

Nic dziwnego, że do budowy ogrodów zimowych w Krakowie oraz tarasoli bardzo często stosuje się aluminium. Jest to materiał lekki i łatwy w montażu. Zaletą aluminium jest odpornośc na korozję, dlatego często wykorzystuje się go w ogrodach zimowych narażonych na dużą wilgotność. Ponadto konstrukcje z aluminium są dość “plastyczne”, dlatego bardzo często udaje się uzyskać skomplikowane bryły stworzone według najnowocześniejszych trendów.

Aluminium ma bardzo dobre parametry termoizolacyjne. To plus wytrzymałość metalu może skutecznie obniżyć zużycie energii w domu. Kolejną zaletą ogrodu zimowego wykonanego z aluminium jest to, że nie trzeba poddawać go konserwacji, sam materiał natomiast nie odkształca się i nie niszczy. Ogrody zimowe z aluminium może doskonale komponować się z nowoczesnym budynkiem i stanowić jego uzupełnienie.
Często zadawane pytania

Komu zlecić budowę ogrodu zimowego?
Projektem i budową powinna zająć się firma, która ma doświadczenie w realizacji tego typu konstrukcji. Nie wszystkie firmy, które zajmują się produkcją okien i drzwi posiadają wiedzę na temat tego jak dobrze zbudować ogrody zimowe - wykonanie projektu wymaga odpowiedniej wiedzy. Konstrukcja ogrodu zimowego jest elementem domu, który powiększa przestrzeń mieszkalną. Jest miejscem, które w znakomity sposób nadaje się do przebywania w nim przez cały rok.

Czy można urządzić ogród zimowy na dachu?
Tak, dach to bardzo dobre miejsce na ogrody zimowe i tarasole, powiększa przestrzeń.

Jakie zalety mają ogrody zimowe?
Przy tego typu pokryciu dachu poliwęglanem ma 2 zalety: cena i ograniczenie przenikania promieni cieplnych ( poliwęglan dymny). Podobnie jeśli rozpatrzymy tarasy ogrodowe.

Jakie konstrukcje ogródów zimowych sa najbardziej trwałe?
Konstrukcja aluminiowa to zdecydowanie najlepszy wybór.

Jakie okna do ogrodu zimowego wybrać?
Okna do ogrodu zimowego można stosować w różnych konfiguracjach. Należy zadać sobie pytanie czy jest taka potrzeba.

Jakie rośliny posadzić w ogrodzie zimowym?
Rośliny wewnętrzne i zewnętrzne znakomicie nada się do ogrodu zimowego oraz tarasu ogrodowego. Mają dostęp światła i odpowiednia temperaturę.

Jak zapobiec nadmiernemu nagrzewaniu się ogrodu zimowego?
Można stosować szyby energetyczne i barwione w masie. Według nas znakomitym rozwiązaniem są markizy werandowe dachowe, refleksole i żaluzje fasadowe do ścian pionowych. Projektowanie to dobry moment, aby takie kwestie przedyskutować i uwzględnić.

Czy dach ogrodu zimowego może być wielospadowy?
Konstrukcje dachu mogą być proste i wielospadowe. Najbardziej wyszukanym rozwiązaniem jest dach płaski z elementami świetlików szklanych - VILLA VERANDA

Jaki drzwi do ogrodu zimowego najlepiej wybrać?
Stosujemy różnego typu rozwiązania. Drzwi 1- i 2- skrzydłowe otwierane do wewnątrz i na zewnątrz. Bardzo dobrym rozwiązaniem są drzwi przesuwne 2-i 3- skrzydłowe.

Jak wygląda użytkowanie ogrodu zimowego w okresie letnim?
Jeśli firma, która buduje ogród zimowy informuje klienta o temperaturach panujących w okresie letnim i proponuje rozwiązania, które zapewnią komfortowe użytkowanie, to nie ma problemu. Jeśli natomiast nikt o tym nie mówi to temperatura może sięgać 70 stopni Celsjusza.

Czy do ogrodu zimowego lepiej nadają się profile stalowe czy aluminiowe?
Nie powinno stosować się profili stalowych, przemarzają w zimie. Zalecamy wykonanie z aluminium.

Jaki rodzaj wentylacji ogrodu zimowego wybrać?
Wentylacja wymuszona znajduje znakomite rozwiązania. W dolnych i górnych elementach ścian pionowych na przestrzał stosuje się nawietrzaki lub elementy otwierano-przesuwne.

Jaki jest koszt budowy oraz czas realizacji ogrodu zimowego?
To wszystko zależy od oczekiwań klienta, standardu i powierzchni. Cena może wahać się od 1900 zł/netto/m2 w podstawie do 8000 zł/netto. Realny termin to 6 - 8 tygodni. Budowa ogrodów zimowych Kraków to proces czasochłonny, ale warty swojej ceny oraz czasu. Dodatkowo nie trzeba ograniczać się do firm z danego miasta. Bartmetaco realizuje również projekty takie jak ogrody zimowe Piaseczno.

Czy lokalizacja ogrodu zimowego jest ważna?
To zależy. Jeśli klient planuje ogród zimowy na etapie projektowania domu to należy zapytać o preferencje. Jeśli sypialnia jest od wschodu, to ogród może być miejscem na poranną kawę. Jeśli od zachodu, może być uznany za powiększenie salonu.

Jak przygotować fundament pod ogród zimowy?
Należy pamiętać że znajdujemy się w klimacie, gdzie zdarzają się mroźne zimy i bardzo ciepłe lata. Izolacja pionowa i pozioma to bardzo ważny element komfortowego użytkowania ogrodu zimowego. Oferta jest zawsze przygotowywana idealnie pod miejsce realizacji i państwa wymagania. Bartmetaco to firma, która ma możliwość zadowolić każdego klienta. Najpierw uzyskujemy zgodę, później szukamy miejsce i nastepnie możemy działać. Ogrody Zimowe to idealna forma wypoczunku dla każdego oraz miejsce pielęgnacji roślin. Naszym celem jest państwa zadowolenie.

Adres

02-316 Warszawa
ul. Kaliska 1/34

Dane kontaktowe

Numer Telefonu
+48 600 595 335
E-mail: bartmetaco@bartmetaco.pl

© Copyright 2025 Bartmetaco ogrody zimowe Kraków Producent

Zapraszamy klientów z lokalizacji:

Całe Województwo Małopolskie, Stare Miasto, Grzegórzki, Prądnik Czerwony, Prądnik Biały, Krowodrza, Bronowice, Zwierzyniec, Dębniki, Łagiewniki-Borek Fałęcki, Swoszowice, Podgórze Duchackie, Bieżanów-Prokocim, Podgórze, Czyżyny, Mistrzejowice, Bieńczyce, Wzgórza Krzesławickie, Nowa Huta.

Działamy w miastach: Kraków, Poznań, Łódź, Toruń, Katowice, Siedlce, Białystok, Łomża, Olsztyn, Płock, Włocławek, Bydgoszcz, Kalisz, Leszno, Radom, Koszalin, Słupsk, Kołobrzeg, Szczecin, Zielona Góra, Legnica, Wrocław, Opole, Częstochowa, Gdańsk

Blog