Nasza firma istnieje od 1989 roku. Niezwykłe ogrody zimowe , wielofunkcyjne markizy , to nasza specjalność. Krótkoterminowa realizacja zamówień oraz kilkuletnia gwarancja i atrakcyjne ceny, to zdecydowane atuty naszej oferty.
Informacje o firmie
129
Liczba ta rośnie coraz szybciej każdego roku.
30
Przez ten czas zebralismy mnóstwo pozytywnych opinii. Sprawdź nasze realizacje.
300
Sprawdź naszą ofertę markiz korzystając z linku w menu strony.
400
Posiadamy spory wybór, zapraszamy do sprawdzenia.
W systemie werandowym możliwe jest uzyskanie dużej różnorodności kształtów i form: od prostych, jednospadowych do skomplikowanych o wielokątnej podstawie i wielospadowym dachu tarasowego. Możliwe jest to dzięki szerokiej gamie systemowych akcesoriów połączeniowych i wykończeniowych. W ścianach werandy możliwe jest stosowanie całej gamy systemów okiennych i drzwiowych.
Funkcjonalnością wyróżniają się drzwi przesuwne dwu, trzy lub czterodrzwiowe pozwalające na uzyskanie dużych powierzchni otwarcia. Dla dachu tarasowego można stosować całą gamę wypełnień różnych typów i grubości w zależności od wymagań indywidualnych klienta. Ogrody zimowe charakteryzują się tym, że szyby użyte w ich konstrukcji mają bardzo niski współczynnik przepuszczalności ciepła, są pokryte specjalnymi powłokami zabezpieczającymi przed promieniowaniem ultrafioletowym, są bezpieczne, antywłamaniowe, płyty poliwęglanowe.
Od ponad 30 lat budujemy ogrody zimowe, pergole, zabudowujemy tarasy, balkony oraz baseny. Jednak to właśnie budowa ogrodów zimowych jest jedną z tych usług, z których zasłynęliśmy.
W Wołominie położonym około 20 km od Warszawy znajdują się okazałe posesje i bogate rezydencje. Jeśli jesteś właścicielem jednej z nich, a czujesz, że Twojemu budynkowi czegoś brakuje, postaw na ogród zimowy. Zbudujemy go dla Ciebie z nowoczesnych materiałów i znajdziemy takie rozwiązania architektoniczne, które najbardziej odpowiadają stylistyce Twojego domu.
Ogrody zimowe kiedyś zwane były oranżeriami. Wbrew pozorom wcale nie są one wymysłem naszych czasów. Pierwsze ogrody zimowe powstały już w XVIII wieku i służyły do hodowli egzotycznych kwiatów i roślinności. XX wiek nieco zmienił ich oblicze i przeznaczenie — stały się dodatkowymi pomieszczeniami przeznaczonymi do wypoczynku.
Tylko od Ciebie zależy, jaką funkcję będzie pełnił ogród zimowy. Być może zaadaptujesz go na salon, jadalnię, gabinet czy pokój muzyczny. Decydując się na jego budowę, zyskasz wnętrze pełne światła i przestrzeni. Zimą zza ogromnych przeszkleń będziesz podziwiać ośnieżony krajobraz: wierzchołki drzew przysypane białym puchem, wyglądające jak oblane lukrem bożonarodzeniowe słodkości.
Z kolei latem wypoczniesz w przyjemnym chłodzie ogrodu zimowego. Jeśli akurat do upragnionych wakacji pozostało Ci trochę czasu, nacieszysz oko bujną roślinnością, która znajduje się we wnętrzu.
Jednak przeznaczenie ogrodów zimowych może być także inne. Wszystko zależy od tego, czy zdecydujesz się na ogród ogrzewany, czy nieogrzewany. Nieogrzewane pomieszczenie zimą jest praktycznie wyłączone z użytkowania, za to służy jako miejsce do hodowli zimnolubnych gatunków roślin.
Konstrukcja ogrodu zimowego, który dla Ciebie zbudujemy, oparta jest na profilach aluminiowych. Aluminium jest materiałem bardzo plastycznym, dlatego Twój ogród zimowy może powstać na planie koła kwadratu czy wieloboku. Zalety tego rodzaju konstrukcji to przede wszystkim trwałość i stabilność.
Aluminium jest trzykrotnie lżejsze od stali i żelaza. Jednak cecha ta wcale negatywnie nie wpływa na jego właściwości — jest wręcz przeciwnie — surowiec ten jest niezwykle wytrzymały. Materiał, jakim jest aluminium, może być praktycznie nieskończoną ilość razy poddawany procesowi recyklingu. Mało tego. Zużycie energii podczas jego przetworzenia jest o 95% mniejsze niż podczas jego pierwotnego wytworzenia. Jak więc widzisz, zalety konstrukcji z profili aluminiowych jest wiele — są stabilne, wytrzymałe, trwałe i dodatkowo powstają z poszanowaniem środowiska oraz jego zasobów. Możesz zatem śmiało uznać, że aluminium to zielony bohater współczesnego budownictwa.
Współczesne ogrody zimowe to nie to samo, co dawne oranżerie. Jednak tym, co je łączy jest uprawa roślinności. Tylko od Ciebie zależy, czy postawisz na egzotyczne drzewka owocowe, czy wybierzesz śródziemnomorskie gatunki kwiatów i krzewów. A może wolisz zieleń, która jest charakterystyczna dla krajów orientalnych?
Niezależnie od tego, na jaką roślinność się zdecydujesz, Twój ogród zimowy może stać się najpiękniejszym miejscem w domu. Sprawdzi się aranżacja klasyczna (z drewnianymi meblami), nowoczesna (z designerskimi dodatkami) lub eklektyczna (łączącą zalety wielu stylistyk).
Niebagatelną rolę, jeśli chodzi o klimat wnętrza, odgrywa oświetlenie. Zdecyduj się na lampy stojące, lampki wiszące oraz bardzo ostatnio modne — lampiony. Te ostatnie pięknie dopełnią egzotyczne lub orientalne wnętrze.
Jeśli zainwestujesz w nasz ogród zimowy, zyskasz naprawdę wiele:
dodatkowe wnętrze, które podniesie wartość rynkową Twojej rezydencji,
całkowite bezpieczeństwo — odpowiada za nie zastosowanie antywłamaniowych okuć drzwi i okien oraz specjalnych systemów, które wydłużają żywotność konstrukcji,
ogród zimowy, który posłuży Ci przez wiele lat, dzięki czemu będzie idealnym rozwiązaniem do domów wielopokoleniowych,
dodatkowe wnętrze o konstrukcji wiatro- i wodoodpornej (zastosowanie systemu odprowadzania wody opadowej gwarantuje
szczelność dachu oraz połączeń w węzłach konstrukcji),
pomieszczenie, które gromadzi energię cieplną dla całego domu — spodziewaj się zatem niższych rachunków za ogrzewanie.
Ponadto okna aluminiowe wypełnione są szkłem o podwyższonej izolacji, więc doskonale tłumią niechciane dźwięki — możesz zrelaksować się z dala od jakichkolwiek hałasów dochodzących z zewnątrz. Ogród zimowy przylegający do Twojej rezydencji jest z nią spójny architektonicznie. Co za tym idzie, Twój dom nie tylko nie traci na estetyce, ale jeszcze zyskuje ponadprzeciętny charakter.
Skorzystaj z doświadczenia firmy, która budowie ogrodów zimowych poświęciła ponad 30 lat. Zastosowanie nowoczesnych materiałów i systemów uczyni dodatkowe wnętrze w Twoim domu bezpiecznym i wyjątkowo widowiskowym.
Komu zlecić budowę ogrodu zimowego? Projektem i budową powinna zająć się firma, która ma doświadczenie w realizacji tego typu konstrukcji. Nie wszystkie firmy, które zajmują się produkcją okien i drzwi posiadają wiedzę na temat tego jak dobrze zbudować ogrody zimowe - wykonanie projektu wymaga odpowiedniej wiedzy. Konstrukcja ogrodu zimowego jest elementem domu, który powiększa przestrzeń mieszkalną. Jest miejscem, które w znakomity sposób nadaje się do przebywania w nim przez cały rok.
Czy można urządzić ogród zimowy na dachu? Tak, dach to bardzo dobre miejsce na ogrody zimowe i tarasole, powiększa przestrzeń.
Jakie zalety mają ogrody zimowe? Przy tego typu pokryciu dachu poliwęglanem ma 2 zalety: cena i ograniczenie przenikania promieni cieplnych ( poliwęglan dymny). Podobnie jeśli rozpatrzymy tarasy ogrodowe.
Jakie konstrukcje ogródów zimowych sa najbardziej trwałe? Konstrukcja aluminiowa to zdecydowanie najlepszy wybór.
Jakie okna do ogrodu zimowego wybrać? Okna do ogrodu zimowego można stosować w różnych konfiguracjach. Należy zadać sobie pytanie czy jest taka potrzeba.
Jakie rośliny posadzić w ogrodzie zimowym? Rośliny wewnętrzne i zewnętrzne znakomicie nada się do ogrodu zimowego oraz tarasu ogrodowego. Mają dostęp światła i odpowiednia temperaturę.
Jak zapobiec nadmiernemu nagrzewaniu się ogrodu zimowego? Można stosować szyby energetyczne i barwione w masie. Według nas znakomitym rozwiązaniem są markizy werandowe dachowe, refleksole i żaluzje fasadowe do ścian pionowych. Projektowanie to dobry moment, aby takie kwestie przedyskutować i uwzględnić.
Czy dach ogrodu zimowego może być wielospadowy? Konstrukcje dachu mogą być proste i wielospadowe. Najbardziej wyszukanym rozwiązaniem jest dach płaski z elementami świetlików szklanych - VILLA VERANDA
Jaki drzwi do ogrodu zimowego najlepiej wybrać? Stosujemy różnego typu rozwiązania. Drzwi 1- i 2- skrzydłowe otwierane do wewnątrz i na zewnątrz. Bardzo dobrym rozwiązaniem są drzwi przesuwne 2-i 3- skrzydłowe.
Jak wygląda użytkowanie ogrodu zimowego w okresie letnim? Jeśli firma, która buduje ogród zimowy informuje klienta o temperaturach panujących w okresie letnim i proponuje rozwiązania, które zapewnią komfortowe użytkowanie, to nie ma problemu. Jeśli natomiast nikt o tym nie mówi to temperatura może sięgać 70 stopni Celsjusza.
Czy do ogrodu zimowego lepiej nadają się profile stalowe czy aluminiowe? Nie powinno stosować się profili stalowych, przemarzają w zimie. Zalecamy wykonanie z aluminium.
Jaki rodzaj wentylacji ogrodu zimowego wybrać? Wentylacja wymuszona znajduje znakomite rozwiązania. W dolnych i górnych elementach ścian pionowych na przestrzał stosuje się nawietrzaki lub elementy otwierano-przesuwne.
Jaki jest koszt budowy oraz czas realizacji ogrodu zimowego? To wszystko zależy od oczekiwań klienta, standardu i powierzchni. Cena może wahać się od 1900 zł/netto/m2 w podstawie do 8000 zł/netto. Realny termin to 6 - 8 tygodni. Budowa ogrodów zimowych Wołomin to proces czasochłonny, ale warty swojej ceny oraz czasu. Dodatkowo nie trzeba ograniczać się do firm z danego miasta. Bartmetaco realizuje również projekty takie jak ogrody zimowe Piaseczno.
Czy lokalizacja ogrodu zimowego jest ważna? To zależy. Jeśli klient planuje ogród zimowy na etapie projektowania domu to należy zapytać o preferencje. Jeśli sypialnia jest od wschodu, to ogród może być miejscem na poranną kawę. Jeśli od zachodu, może być uznany za powiększenie salonu.
Jak przygotować fundament pod ogród zimowy? Należy pamiętać że znajdujemy się w klimacie, gdzie zdarzają się mroźne zimy i bardzo ciepłe lata. Izolacja pionowa i pozioma to bardzo ważny element komfortowego użytkowania ogrodu zimowego. Oferta jest zawsze przygotowywana idealnie pod miejsce realizacji i państwa wymagania. Bartmetaco to firma, która ma możliwość zadowolić każdego klienta. Najpierw uzyskujemy zgodę, później szukamy miejsce i nastepnie możemy działać. Ogrody Zimowe to idealna forma wypoczunku dla każdego oraz miejsce pielęgnacji roślin. Naszym celem jest państwa zadowolenie.